התניידות בתאילנד

התניידות בתאילנד

תאילנד מדינה ענקית ולכן ישנו מגוון רחב של דרכי התניידות בה. החל מטיסות פנים בין אזורים מרוחקים, דרך שירותי מוניות, אוטובוסים, מעבורות ועד לטוקטוק בתוך הערים.
ברב המקרים אין צורך להזמין מראש את כלי התחבורה שתצטרכו (מעבר לטיסות פנים ומעבורות) וכך תוכלו תמיד לבדוק מה האפשרות הנוחה לכם לכל נסיעה.

Group 32

התניידות בין אזורים שונים במדינה:

  • טיסות פנים - זמן ממוצע של טיסת פנים הוא כשעה וטווח המחירים נע לרוב בין 1,500 ל-3,500 באט, אך יש מקרים בהם ניתן למצוא טיסות זולות יותר, לרוב בשעות פחות נוחות.
  • אוטובוס - אמצעי תחבורה זמין ולא יקר שמגיע למרבית היעדים במדינה, מלבד האיים, אליהם אפשר להגיע רק דרך האוויר או הים. רוב האוטובוסים בתאילנד נוחים מאוד וכוללים שירותים ומזגן. מומלץ לרכוש את כרטיס הנסיעה לפחות יום לפני הנסיעה כדי לשריין לכם מקום ומחיר נוח.
  • רכבת - רשת הרכבות בתאילנד מפותחת יחסית ומציעה מחירי נסיעה במחירים משתנים בהתאם למחלקה ברכבת. הרכבות הן אלטרנטיבה מעט יקרה יותר מהאוטובוס, אך עדיין זולה משמעותית מהטיסות. יחד עם זאת, מסלולי הרכבת לרוב אינם מגיעים ישירות ליעדים התיירותיים ולכן יש צורך באמצעי תחבורה נוסף (אוטובוס, מונית או טוק טוק) כדי להשלים את הנסיעה.
  • מעבורת - דרך נוחה ולפעמים גם היחידה להגיע לאיים בלי נמל תעופה. ישנם סוגים שונים של מעבורות – קטנות עבור עשרות בודדות של אנשים ועד מעבורות ענקיות המיועדות גם להעברת סחורות ורכבים. גודל המעבורת מושפע על ידי מרחק הנסיעה. ברוב המעבורות מקומות הישיבה לא מסומנים, אך במעבורות הגדולות תהיה אפשרות לקניית אוכל.
  • סירות קטנות וסוגי שייט נוספים - בשונה מהמעבורות, הסירות שנמצאות על הנהרות או בתעלות הן בדרך כלל אטרקציה תיירותית ולא אמצעי תחבורה להתניידות מתחנה לתחנה.

התניידות בתוך הערים או האיים:

  • אוטובוס - זאת הדרך הזולה ביותר להגיע ממקום למקום בתוך העיר מחיר נסיעה באוטובוס הוא בין 7-14 באט (נסיעה באוטובוס ממוזג עולה יותר מבאוטובוס ללא מזגן). בכל אחד מדוכני המידע לתייר בערים תוכלו לקבל מפה של קווי האוטובוס.
  • מונית - אפשרות יקרה יחסית להתניידות בתוך העיר. חשוב תמיד לבקש מהנהג להפעיל מונה. המחיר שתקבלו במונה יהיה נמוך משמעותית מכול מחיר שתשיגו לאחר מיקוח. דרך נוספת להוזיל עלויות של נסיעה במונית היא לחלוק את הנסיעה עם נוסעים נוספים. נסיעה במונית נוחה ולכן היא אפשרות מקובלת כשמדובר בנסיעות ארוכות או אל שדה התעופה. כמו כן, יש כאלו שיעדיפו לשלם לנהג מונית עבור טיול יום בין האתרים השונים במקום לשלם לסיור קבוצתי עם מסלול דומה.
  • טוק טוק - אמצעי מקומי זמין מאוד אך פחות נוח ולעיתים גם יקר. שימו לב להתנהלות של נהגי הטוק טוק שידועים כ"ממזרים לא קטנים". לפני הנסיעה, בררו את המחיר והתמקחו עליו, אך תשלמו את הכסף רק בסוף הנסיעה. כמו כן, אם הנהג נוסע בצורה מסוכנת, או עוצר בגלל איזושהי בעיה באמצע הנסיעה ומבקש שתתלוו אליו לאיזו חנות או סוכנות - עצרו את הנסיעה מיד וחפשו דרך אחרת להגיע אל היעד. נהגי טוק טוק רבים מנסים את מזלם לעקוץ את התיירים ולסחוט עוד כסף עבור הנסיעה.

לרכישת ביטוח מסוכן מצטיין שיהיה שם עבורכם 24/7

מאמרים אחרונים בבלוג

Ma Doo Bua

Phuket Cafe View Point

הבודהה הגדול

עשו לנו לייק והשארו מעודכנים

דילוג לתוכן